Lista za dwa trzysta

5 ciepłych książek na listopadową ohydę za oknem

16 listopada 2018
ławka w deszczu

freestocks.org

Deszcz, wiatr, bleh. Miło w taką pogodę rozgrzać się wewnętrznie ciepłą historią, taką jak te na liście poniżej <3

Każdy znajdzie coś dla siebie – od greckich wakacji, przez księgarza-wdowca z dwuletnią sierotą i meteoryty spadające na ludzi, po kota-narratora.

1. Między książkami, Gabrielle Zevin

www.znak.com.pl

A. J., czy też Ajay, Fikry po śmierci żony został sam ze swoimi książkami, zgorzkniały. Przełomem okazuje się poznanie malutkiej Mai, która swoja niewinnością i wiarą w ludzi rozjaśnia świat Ajaya. Ale jest ona tylko jedną z dwóch kobiet, które odmieniają życie księgarza. Książka jest łatwa, ciut przewidywalna, ale wzruszająca i wlewa ciepełko w serce.

2. Kroniki kota podróżnika, Hiro Arikawa

ksiegarnia.proszynski.pl

Nana, bezdomny koteł, znajduje dom u trzydziestoletniego Satoru. Przychodzi jednak dzień, kiedy Satoru musi znaleźć inny dom dla kota. W tym celu wybiera się w podróż, odwiedzając osoby, które kiedyś znał, potencjalnych nowych opiekunów. Co myśli kot? Czy planuje przejęcie dominacji nad światem? Eksterminację psów? Dowiecie się z tej niedługiej, niepozornej acz urzekającej historii, porównywanej do Małego księcia czy Oskara i pani Róży.

3. Wszechświat kontra Alex Woods, Gavin Extence

wydawnictwoliterackie.pl

Siedemnastoletni Alex Woods zdaje się przyciągać dziwactwa. Jego mama jest tarocistką. Meteoryt spada sobie prosto na niego. Do tego jest nerdem. A potem zatrzymuje go policja, z marihuaną, urną z prochami i pieniędzmi w aucie. Okazuje się, że wiele wspólnego ma z tym wszystkim pan Peterson, weteran wojny w Wietnamie i przyjaciel Alexa. Zaraz, weteran przyjacielem siedemnastolatka? Tak jest, przyjaźń bowiem nie zna wieku, amen!

4. Ogród małych kroków, Abbi Waxman

znak.com.pl

Lily jest ilustratorką w wydawnictwie. W ramach pracy zostaje wysłana na kurs ogrodnictwa, gdzie zabiera też swoje córki. Ubrudzenie sobie rąk i pielęgnowanie życia roślin uświadamia Lily, że żeby życie kwitło, trzeba do niego dopuścić trochę światła. Zaczyna budzić się z tęsknoty po zmarłym mężu i rośnie jak te roślinki, z tym że nie staje się zielona, wręcz przeciwnie.

5. Noce deszczu i gwiazd, Maeve Binchy

bookdepository.com

W greckiej tawernie Andreasa spotyka się pierwszy raz w życiu czwórka obcokrajowców – Fiona, irlandzka pielęgniarka, Elsa, prezenterka telewizyjna z Niemiec, Thomas, naukowiec z Kalifornii, oraz David, nieśmiały Anglik, który ma przejąć biznes po ojcu. Wszyscy czworo mają problemy i wszyscy mają nadzieję, że pobyt w Grecji w jakiś sposób pomoże w ich rozwiązaniu. Powoli poznają nawzajem swoje historie i staja się niejako dla siebie grupą wsparcia. Słodko! Czyta się szybko i przyjemnie.

Jak widać, można uzyskać ciepełko z papieru nie tylko przez palenie go. Życzę Wam, żebyście w nadchodzące mrozy i deszcze i śniegi byli cali warm and fuzzy w środku!

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz