Lista za dwa trzysta

9 książek na Halloween

23 października 2018
spooky_halloween_scene

freestrocks.org

Halloween. „E tam, zachodnia moda, przebierajo się za niewiadomoco i chodzo po domach jak te akwizytory!”. Czy Wy też tak uważacie? Jeśli jesteście w opozycji, na pewno lubicie poczuć dreszczyk emocji również podczas czytania, a poniższa lista jest dedykowana własnie Wam.

1. Grabarz lalek, Petra Hammesfahr

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/54000/54074/352×500.jpg

Pięć dziewcząt ginie bez śladu w niemieckiej wiosce. Podejrzenie pada na niepełnosprawnego umysłowo 22-latka, który nosi w kieszeniach szczątki myszy i w dość osobliwy sposób bawi się lalkami. Jednak komisarz Brigitte Halinger drąży sprawę dalej, po drodze próbując przebić się przez gruby mur wioskowych uprzedzeń, brudów, zależności. Czy Ben jest tylko niewinnym chłopakiem, czy też jego niepełnosprawność nie pozwala mu zrozumieć, że jest mordercą? Jak, jako obca osoba, dotrzeć do sedna relacji społeczności wiejskiej tak, aby rozwiązać zagadkę morderstw raz na zawsze?

2. Martwe ciało Mavericka, Anna Kapes

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4655000/4655976/574955-352×500.jpg

Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie. Rick Maverick budzi się w trumnie po swojej śmierci z rąk mafiozów i rozmawia z robakiem. Niemartwy i nieżywy zarazem, zbiera armię umarlaków i po drodze zakochuje się w zombiaczce Cillian. Mafia, zombie, miłość, czego chcieć więcej!

3. Czerwony smok, Thomas Harris

https://emp-scs-uat.img-osdw.pl/img-p/1/kipwn/c0aac775/std/e6-172/106413708o.jpg

Pierwszy tom serii o Hannibalu Lecterze. Postaci smoka tutaj nie znajdziecie (łaaaaał), ale psychotycznego seryjnego mordercę – voila! Kiedy po skończeniu czytania wyjdziecie na zewnątrz, będzie Was prześladować myśl: „OMG on może być jak Zębowa Wróżka!”. Ale nie wrócicie do domu, bo to w ich własnych domach na ofiary Wróżki czekała śmierć. P.S. – nie polecam tej książki z wydawnictwa Amber – tłumaczenie jest kwadratowe, sporo gubi po drodze i nienaturalnie się czyta.

4. Księga jesiennych demonów, Jarosław Grzędowicz

https://fabrykaslow.com.pl/wp/wp-content/uploads/2017/12/GRZEDOWICZ_KsiegaJesiennych_2D-mala.jpg

Przytrafiają ci się ostatnio same złe rzeczy? Wszystko się wali? Nie myśl, że to przypadek. Miejski szaman „czyta” ludzi w przeciwsłonecznych okularach przy soundtracku The Clash na zapleczu sklepu z magią. Ma tam kolekcję przedmiotów, od których „uwolnił” ludzi nawiedzanych przez demony – każdy przedmiot to osobna historia.

5. Opowieści z dreszczykiem. Noc pierwsza, wielu autorów

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/67000/67392/283510-352×500.jpg

Antologia 22 opowiadań takich tuzów światowej literatury jak Faulkner, Apollinaire, Poe, Dostojewski. opowieści pełne grozy i genialnego klimatu. Wywołują cały wachlarz emocji i reakcji oprócz strachu – obrzydzenie, współczucie, zniesmaczenie, smutek, śmiech. A przecież o to w czytaniu chodzi 🙂

6. HEX, Thomas Olde Heuvelt

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4808000/4808096/628596-352×500.jpg

Black Spring jest nawiedzonym miasteczkiem. Wiedźma z zaszytymi ustami i oczyma stoi w nocy przy łóżkach dzieci, włóczy się po ulicach. Wszyscy mieszkańcy o niej wiedzą i nikt nie chce, żeby reszta świata o niej wiedziała. Dlatego masteczko staje się hermetycznym miejscem, światem wewnątrz świata. Nie każdemu to odpowiada, a szczególnie nastoletnim „nie będziesz mi mówił jak mam żyć” chłopcom…

7. Zimowe dzieci, Jennifer McMahon

https://mediarodzina.pl/zasoby/images/big/Zimowe_dzieci_empik01.jpg

Powieść kontrastów. Świat żywych kontra świat umarłych, przeszłość kontra teraźniejszość. Świat, w którym żywi wskrzeszają umarłych, a przeszłość nie do końca jest przeszłością. Sekretny dziennik Sary Harrison Shea, który znajdują współcześni bohaterowie opowieści, prowadzi ich do odkrycia tej niebezpiecznej wiedzy. Siostry Fawn i Ruthie straciły matkę, Katherine męża. Ale czy straciły ich bezpowrotnie? Odpowiedź znajdą w Dzienniku.

8. Letnia noc, Dan Simmons

'Letnia noc

http://grabarz.net/wordpress/wp-content/uploads/2018/10/Letnia_noc_front_1400-337×500.jpg

Ostatni dzień przed wakacjami, mroczna szkoła, tajemnicze zniknięcie Tubby Cooke, dziury w ziemii… Któż mógłby się tym zająć, jeśli nie piątka 12-letnich chłopców! Tylko oni mają w sobie na tyle naiwności, żeby uwierzyć w czyhające w Elm Haven  zło nie z tego swiata, i tyle odwagi, by stawić mu czoła. To konkretne wydanie będzie miało swoją premierę w listopadzie.

9. Nie hańbi, Olga Gitkiewicz

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4807000/4807055/611115-352×500.jpg

Obecność tej książki na liście zawdzięczam koledze Marcinowi. Kiedy poprosiłam o rekomendacje straszności, wskazał właśnie ją, i wcale, ale to wcale się nie mylił. Opiszę ją w trzech słowach poniżej. Horror, dramat, thriller, groza, krew pot i łzy…

Polski. Rynek. Pracy.

 

Chcecie więcej? Na serwisie Bookriot pojawił się quiz dobierający straszną książkę dla czytelnika (ENG): https://bookriot.com/2018/10/18/scary-book-quiz/

Have a spooky Halloween!

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz