Łamiące newsy

Co nowego – premiery listopada 2018

6 listopada 2018
autumn_tree_twigs_by_the_lake

freestocks.org

Najciekawiej zapowiadające się premiery w listopadzie, według totalnie subiektywnego wyboru mua i kolejności kompletnie przypadkowej.

Iskra światła, Jodi Picoult, 13 listopada

proszynski.pl

Do kliniki dla kobiet wdziera się mężczyzna z bronią i bierze zakładników. Policyjny negocjator Hugh McElroy przyjeżdża, by zapobiec dalszej tragedii. Dowiaduje się jednak, że wśród zakładników jest jego córka.

Klinika stała się dla Picoult tłem do rozważań na temat praw rodziców i dzieci, aborcji, bycia rodzicem.

Osiem białych nocy, Aciman Andre, 28 listopada

empik.com

Autor zekranizowanej powieści Tamte dni, tamte noce znów proponuje nam historię o miłości o tym jak trudno zaufać, mieć nadzieję, stawić czoła oczekiwaniom, przede wszystkim swoim. Narrator spotyka Clarę w wigilijny wieczór. Kolejne siedem wieczorów spędzają razem w kinie. Co stanie się ostatniego dnia? Czy któreś z bohaterów zrobi decydujący krok?

Między nami chaos, Samuel Miller, 14 listopada

empik.com

Debiut Samuela Millera.

Arthur Louis Pullman ma 18 lat i dużo problemów. Nie może zbliżać się do swojej dziewczyny z powodu sądowego zakazu. Stracił stypendium. Został odesłany do wujostwa, żeby się “ogarnąć”. Tam znajduje dziennik swojego dziadka, pisarza, który na krótko przed swoją śmiercią udał się w podróż, o której nikt nic nie wiedział. Arthur wyrusza śladami swojego dziadka, które wskazuje mu dziennik. Jak to zwykle bywa w podróżach, dowiaduje się też sporo o sobie samym.

Zaklinanie umysłu, Kevin Dutton, 14 listopada

empik.com

Dutton zasłynął książkami o psychopatii, jednak tym razem przedstawia nam mechanizm działania flipnozy – szczególnej odmiany perswazji. Autor przedstawia przełomowe badania i na ich podstawie opisuje mechanizmy oddziaływania na innych. Jeśli chcecie poprawić swoją umiejętność przekonywania, ta lektura może się przydać.

Antisocial Media. Jak Facebook oddala nas od siebie i zagraża demokracji, Siva Vaidhyanathan, 14 listopada

livro.pl

Wszyscy wiemy, że media społecznościowe wykorzystują informacje, którymi je karmimy, do własnych celów.

Vaidhyanathan opisuje manipulacje, jakim poddawani jesteśmy jako użytkownicy Facebooka, mechanizmy, które wykorzystują nasze dane, ale także dotyka kontekstu amerykańskiej i światowej polityki.

Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich, Anna Kowalczyk, 14 listopada

Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich, Anna Kowalczyk

empik.com

Anna Kowalczyk, autorka bloga społecznego boskamatka, oscylującego wokół tematów kobiecości i macierzyństwa, opisuje losy kobiet w Polsce od najdawniejszych czasów. Ich role, prawa i obowiązki, emancypację. Wszystko to zilustrowała dodatkowo Marta Frej. Obowiązkowa pozycja!

Ambroży Pierożek. Przyjaciel smoków, Andrzej Marek Grabowski, 22 listopada

empik.com

Ambroży Pierożek jest czarodziejem. Ma ogromnego psa, Pana Serdello, na którym jeździ. Zjawiają się w mgnieniu oka tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy.

Historię Ambrożego fantastycznie zilustrował Maciej Szymanowicz.

Honorable mention: Rzeźnia numer pięć, Kurt Vonnegut, 20 listopada

empik.com

Oczywiście, nie jest to premiera, ale tylko spójrzcie na tę okładkę – przepiękna! Klasyka literatury antywojennej w nowej oprawie. Tragiczne, makabryczne wydarzenia, opisane w kontrastujący, dość zabawny sposób, co tylko potęguje wrażenia.

Listopadowy atak na księgarnie zaplanowany! Miłej lektury 🙂

 

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz