Łamiące newsy Zapowiedzi

Jak Michelle Obama stawała się Michelle Obamą – autobiografia pierwszej damy

12 listopada 2018
Michelle Obama

https://www.penguin.co.uk/articles/2018/michelle-obama-book-becoming/

Już jutro odbędzie się światowa premiera książki napisanej przez Michelle Obamę. Tytuł książki to Becoming, w polskiej wersji Becoming. Moja historia. Polska premiera książki przewidziana jest na 13 lutego 2019 roku, nakładem wydawnictwa Agora.

Jeszcze przed premierą książka zdążyła wzbudzić pewne kontrowersje czy też zaskoczenie. Niektóre ze wspomnień w niej zawartych są bardzo intymne. Była pierwsza dama wyznaje po raz pierwszy, że ma za sobą poronienie, a obydwie córki jej i Baracka, Sasha i Malia, zostały poczęte metodą in vitro. Pojawia się też wspomnienie uczęszczania byłych gospodarzy Białego Domu na terapię dla par.

Michelle nie omieszkała również w swojej książce skomentować postępowania obecnego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Zarzuciła mu seksizm, ksenofobię i mizoginię, a także promowanie teorii konspiracyjnej na temat jej męża (teoria głosi, że Obama nie jest rodowitym obywatelem Stanów Zjednoczonych). Przyznaje, że bała się o siebie i swoją rodzinę, kiedy wspomniana teoria się pojawiła i zaczęła zyskiwać zwolenników.

wydawnictwoagora.pl

Ze wspomnień Michelle dowiadujemy się z pierwszej ręki, jak to jest być pierwszą czarnoskórą pierwszą damą, ale także kobietą łączącą pracę i macierzyństwo. Znajdziemy tam wiele osobistych wyznań, które czynią z Michelle trochę bardziej „ludzką”, bliższą przeciętnemu człowiekowi. O ile przeciętny człowiek dowiaduje się od swojego męża, że misja pozbawienia życia Osamy bin Ladena się powiodła 😉 Dowiadujemy się także co nieco o dzieciństwie autorki oraz o początkach związku Michelle i Baracka.

Autorka wybiera się w trasę z książką – odwiedzi póki co 10 miast w Stanach Zjednoczonych.

 

Może również spodoba Ci się:

1 komentarz

  • Odpowiedz Co nowego - premiery lutego 2019 - Książką po grzbiecie 1 lutego 2019 at 14:18

    […] Becoming napisałam oddzielną zapowiedź, zatem aby nie powielać treści – idźcie sobie tu. Ja na pewno przeczytam. Takie „celebryckie” pozycje zwykle mnie nie przyciągają. Ale […]

  • Zostaw komentarz