Łamiące newsy Okołoksiążkowo

Książki na ekranie – najciekawsze adaptacje 2019 roku

28 grudnia 2018

pexels.com

W mijającym roku mogliśmy podziwiać na ekranach Ostre przedmioty, Ready Player One, Anihilację, czy Na plaży Chesil. A co producenci filmowi mają dla nas w nadchodzącym roku? Dużo (oby) dobrego!

Najciekawsze adaptacje 2019 roku

W odwiecznym sporze książka kontra adaptacja stoję pośrodku. Miłość do książek przewyższa wszelkie inne pasje, niemniej jednak często to film lub serial stawał się przyczyną miłości do konkretnej książki. Tak było w przypadku Miecza prawdy (serial z kategorii „tak słabe, że aż dobre”), Wszystko za życie, Władcy pierścieni i wielu innych. A są też takie przypadki, w których w równym stopniu uwielbiam i książkę, i jej „ruchomą” wersję – na przykład The Perks of Being a Wallflower. Dlatego trzymam rękę na pulsie jeśli chodzi o adaptacje i dziś przeczytacie o zapowiadanych premierach tychże w 2019 roku.

 

The Aftermath na podstawie książki W domu innego Rhidian Brook

Keira Knightley, Alexander Skarsgård, Hamburg 1946 roku. Rachael (Knightley), ze względu na misję żołnierską swojego męża musi zamieszkać z nim w niemieckiej rezydencji. Mąż postanawia, że dotychczasowy właściciel rezydencji (Skarsgård) pozostanie w niej razem z córką. Co dalej? Pewnie macie podejrzenia 🙂 Światowa premiera 26 kwietnia.

 

Good Omens na podstawie książki Dobry omen Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta

David Tennant, Michael Sheen i Jon Hamm zagrają w obrazie przedstawiającym trochę inną Apokalipsę. Serial ma być udostępniony przez Amazon Prime w pierwszej połowie roku.

Paragraf 22 na podstawie książki Josepha Hellera

vanityfair.com/Philipe Antonello/Hulu.

Nie ma jeszcze oficjalnego trailera. Wiemy że będzie to miniserial wyprodukowany przez Georga Clooneya dla Hulu, który zagra również jedną z ról, obok Christophera Abbotta i Kyle’a Chandlera. Zżera mnie ciekawość, jak charakterystyczny dla powieści Hellera absurd wojny zostanie przeniesiony na ekran. Data premiery nie jest znana.

Where’d you go, Bernadette? na podstawie książki Marii Semple Gdzie jesteś, Bernadette?

Cate Blanchett gra tytułową rolę w filmie Richarda Linklatera o kobiecie, która pewnego dnia po prostu znika, choć teoretycznie nie ma ku temu powodu. Światowa premiera zaplanowana jest na 22 marca.

Szczygieł na podstawie książki Dony Tartt

Sarah Paulson, Nicole Kidman, Ansel Elgort i Luke Wilson pojawią się w filmie. Powieść z 2013 roku przedstawia historię chłopca, który kradnie siedemnastowieczne dzieło sztuki. Premiera światowa – 19 października.

bookbub.com

Małe kobietki na podstawie książki Louisy May Alcott

Zapowiada się fantastycznie! Emma Watson i Saoirse Ronan wcielą się w dwie z sióstr March, a prócz nich w filmie wystąpią Timothée Chalamet, Laura Dern, czy Meryl Streep. Perypetie sióstr March dorastających w ubogiej rodzinie, w rzeczywistości wojny secesyjnej, doczekały się już kilku ekranizacji, ciekawe, czy ta przewyższy jakością wcześniejsze. Film będzie miał światową premierą 25 grudnia.

https://www.vogue.co.uk/article/little-women-film

Cmętarz zwieżąt na podstawie książki Stephena Kinga

Czas na dreszczyk emocji. Premiera zaplanowana jest na kwiecień. Małżeństwo z dwójką dzieci przeprowadza się do domu w lesie. W pobliżu domu znajduje się tytułowy cmentarz zwierząt. Wśród obsady znalazł się John Lithgow, znany m.in. z serialu Dexter.

 

 

Zapowiedzi jest dużo więcej – chociażby disneyowska adaptacja Artemis Fowl, Kobieta w oknie na podstawie świetnego debiutu A. J. Finna, czy też Netflixowa wersja opowieści Roalda Dahla, o czym przeczytacie tu. Jest na co czekać!

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz