Łamiące newsy

Nowa seria od Terry’ego Goodkinda, autora „Miecza prawdy”!

4 kwietnia 2019

terrygoodkind.com

Dowiemy się, jak potoczyły się losy Richarda i Kahlan po ostatnim tomie Miecza Prawdy.

Ostatni tom epickiej serii fantasy, Serce wojny, Goodkind wydał w 2015 roku. Następnie mogliśmy iść śladem Nicci i Nathana, którzy występowali w pierwotnej serii, w serii Kroniki Nicci (czy tylko mi nie pasuje ten rym w tytule???).

Jako że Rysiek i jego dziadek są jednymi z moich absolutnie najukochańszych postaci literackich, ten news rozlał mi ciepełko w sercu. Jeśli jeszcze nie spotkaliście Ryśka, koniecznie udajcie się do Midlandów, czytając nową serię Goodkinda – The Children of D’Hara (Dzieci D’Hary). Pierwszy tom, The Scribbly Man, miał swoją premierę dziś.

Miecz prawdy, wraz z prologami itp. ma w sumie 17 (!) tomów, a większość to wręcz tomiszcza, ale nie lękajcie się. Tym razem Goodkind będzie wydawał ascetycznie – seria ma składać się z 5 nowel, nie powieści, więc pojedyncze tomy będą również krótsze. Mają pojawiać się na rynku co 3 miesiące (w oryginale of course), a historia opowiedziana w serii zacznie się dokładnie w tym samym miejscu, w którym pożegnaliśmy się z bohaterami w Sercu wojny.

Co skłoniło autora do kontynuowania opowieści o Poszukiwaczu i jego towarzyszach? Cóż, oprócz oczywistego, czyli milionów monet (tomy Miecza Prawdy przetłumaczono na kilkadziesiąt języków i sprzedały się w dziesiątkach milionów egzemplarzy), Goodkind twierdzi, że czuł palącą potrzebę opowiedzenia ich dalszej historii i odpowiedzenia na pytania czytelników, co dalej. Sam tytuł jest również wskazówką – dowiemy się więcej o dzieciach Richarda i Kahlan.

Nie ma jeszcze informacji o polskiej wersji serii. Są za to ebooki w oryginale, więc jeśli czytacie po angielsku, możecie już dorwać swoją kopię. W przygotowaniu jest również audiobook. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy wrócę do magicznego, niebezpiecznie wciągającego świata Midlandów, chimer i smoków, magii, miłości, walki. Porządne fantasy for the win!

 

Może również spodoba Ci się:

3 komentarze

 • Odpowiedz Andrzej 14 września 2019 at 09:51

  Czekam na polską wersję

  • Odpowiedz MilenK 14 września 2019 at 10:26

   Spróbuję się dowiedzieć, czy Rebis będzie wydawał tę serię ?

   • Odpowiedz MilenK 1 października 2019 at 19:37

    Oficjalne info od wydawnictwa Rebis – na razie nie ma planów wydania serii „Children of D’Hara”, jeśli w ogóle to nastąpi to nieprędko i wydana będzie cała seria na raz, jako zestaw. W styczniu będzie za to premiera trzeciego tomu Kronik Nicci.

  Zostaw komentarz