Łamiące newsy Zapowiedzi

Pauza wyda „Lost Children Archive”!

9 kwietnia 2020
Lost Children Archive okładka, logo Wydawnictwa Pauza

wydawnictwopauza.pl

Powieść „Lost Children Archive” Valerii Luiselli została uznana za jedną z najlepszych książek 2019 roku.

W książce małżeństwo z dwójką dzieci wyrusza w podróż z Nowego Jorku do granicy meksykańskiej w Arizonie. Para ma do zrealizowania projekty: ona – udokumentowanie tego, co dzieje się z dziećmi próbującymi przekroczyć granicę do Stanów, on – odnalezienie śladów ostatnich rdzennych Amerykanów, których ziemie podbili europejscy osadnicy. I mają to zrobić, podróżując razem z dziećmi autem przez kawał kraju. Ta książka to dziennik podróży, studium relacji małżeńskich i rodzicielskich, ale przede wszystkim, jak wskazuje tytuł – archiwum zaginionych dzieci – studium migracji na meksykańskiej granicy i sytuacji uchodźców w USA.

W zagranicznych zestawieniach najlepszych książek 2019 roku Lost Children Archive było pewniakiem. Ciekawe, jak poradzi sobie w Polsce, gdzie kryzys uchodźczy nie zaprząta głowy przeciętnego obywatela.

Anita Musioł, właścicielka Wydawnictwa Pauza, poinformowała o zakupie praw do polskiego wydania na profilu instagramowym wydawnictwa. Pauza wyda Lost Children Archive w 2021 roku. Do tej pory po polsku wydane zostały dwie powieści Luiselli – Nieważcy oraz Historia moich zębów, nakładem wydawnictwa W.A.B..

Krótko o autorce: Valeria Luiselli urodziła się w Meksyku w 1983 roku. Jako dziecko mieszkała w wielu krajach ze względu na prace ojca – w Korei Południowej, na Kostaryce, czy w RPA. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Studiowała filozofię i literaturoznawstwo porównawcze. Za swoje dzieła, zarówno prozę, jak i non-fiction, otrzymała wiele nagród. Angażuje się w polepszanie sytuacji społeczno-edukacyjnej uchodźców i młodych osób przebywających w ośrodkach detencyjnych. W Lost Children Archive znajdziemy więc echa jej doświadczeń i idei.

Będziecie czytać?

Pozdro!

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz