Łamiące newsy

Ernest Cline wydaje kontynuację „Player One”!

20 lipca 2020
Ready Player Two

W listopadzie ukaże się „Ready Player Two”, sequel popularnej dystopii, zekranizowanej przez Stevena Spielberga.

Player One zdobyła serca czytelników science-fiction, dystopii, miłośników rozważań o wirtualnym świecie i fascynatów geekowskiej kultury lat 80.. Powieść przedstawia świat w przyszłości, w 2045 roku, w którym wielu woli żyć w wirtualnej rzeczywistości – OASIS. Twórca OASIS, przebogaty pan Halliday, postanowił zapisać w spadku cały swój majątek graczowi, który znajdzie ukrytego w grze easter egga. Do jego odkrycia prowadzi seria wskazówek czy zadań, opartych na popkulturze lat 80. XX wieku. Wade Watts wpada na trop easter egga i zaczyna konkurować z innymi graczami.

Ready Player Two ma być wydany w Stanach Zjednoczonych 24 listopada. Autor ani wydawca nie ujawnili, o czym będzie sequel i czy akcja będzie kontynuowana bezpośrednio po wydarzeniach z Player One.

Nie ma póki co informacji na temat publikacji polskiej wersji książki. Pierwszą część wydały wydawnictwa Amber oraz Feeria Young.

Nie wiadomo też, czy sequel zostanie zekranizowany. Filmowy Player One nie do końca spełnił oczekiwania producentów co do poziomu oglądalności.

Więcej o sci-fi, fantasy i dystopiach znajdziesz tu.

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz