Łamiące newsy Zapowiedzi

Saksońscy wojownicy i narodziny Anglii – zapowiedź

17 grudnia 2018
The Saxon Stories

https://www.goodreads.com

Wydawnictwo Otwarte wyda serię Bernarda Cornwella Wojny Wikingów (w oryginale The Saxon Stories). Premiera pierwszego tomu już w styczniu!

16 stycznia będziemy mogli kupić Ostatnie królestwo, pierwszy tom z bestsellerowej serii. Kilka tomów zostało już wydane po polsku, jednak Wydawnictwo Otwarte wyda całą serię od nowa, w twardej oprawie.

Ostatnie królestwo stanowi początek historii rozgrywającej się w IX wieku. Uthred z Bebbanburga, syn earla Northumbrii, zostaje pojmany podczas najazdu Duńczyków.  Konflikt duńsko-anglosaski trwa latami. Wychowany w rodzinie Wikingów, w wojowniczym północnym duchu, staje przed wyborem – czy walczyć po stronie ziemi, która wydała go na świat, czy ziemi, na której się wychował? Czy Duńczycy mają go za jednego z nich?

OSTATNIE KRÓLESTWO, BERNARD CORNWELL

otwarte.eu

Kolejne tomy serii (razem jest ich 10) mają być wydawane co miesiąc, aż do października przyszłego roku. Data premiery drugiego tomu, Zwiastunu burzy, to 13 lutego.

Ciekawostka – BBC realizuje serial na podstawie serii Cornwella, w Polsce emitowany przez Canal+ Seriale, Upadek królestwa.

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz