Okołoksiążkowo

Ekranizacje książek w 2020 roku – UPDATE

16 stycznia 2020

freestocks.org

Wiedźmin, Wiedźmin, i po Wiedźminie, a do czasu drugiego sezonu coś by obejrzał. Wybrałam kilka obiecujących adaptacji książek, zarówno serialowych, jak i filmowych, które będziemy mogli obejrzeć w tym roku.

1. Śmierć na Nilu, okolice października

Kenneth Branagh jako Hercules Poirot, Gal Gadot, Armie Hammer w adaptacji powieści królowej powieści detektywistycznych, Agathy Christie. Premiera światowa w okolicach października.

Zarys fabuły: Poirot wyrusza w rejs po Nilu luksusowym statkiem. Wśród pasażerów jest młoda milionerka z mężem w podróży poślubnej o ktoś, kto nie życzy jej dobrze. Poirot zaczyna obserwować sytuację i postanawia chronić kobietę.

2. Niewidzialny człowiek, 6 marca

Nowa ekranizacja powieści H. G. Wellsa nie będzie bardzo wiernym oddaniem fabuły z książki. Główną rolę – Cecilię – zagrała znana z roli Offred w Opowieści podręcznej Elizabeth Moss.

Zarys fabuły: Były partner Cecilii popełnia samobójstwo i czyni ją spadkobierczynią fortuny. Seria wydarzeń wskazuje jednak na to, że jego śmierć nie była prawdą. Cecilia próbuje udowodnić, że prześladuje ją ktoś, kogo nie można zobaczyć – niewidzialny człowiek.

 

 

3. Normal People, UPDATE: okolice lipca

Na ten serial czekam najbardziej. Sally Rooney skradła moje serce obydwiema swoimi powieściami, a teraz Normal Poeple będę mogła też obejrzeć <3 Wspólna produkcja Hulu i BBC zapowiada się niezwykle klimatycznie, sądząc po opublikowanych stopklatkach. Rooney współtworzyła scenariusze odcinków, a to duży plus. Role Marianne i Connela zagrali mało znani aktorzy – Daisy Edgar i Paul Mescal, co jak dla mnie jest plusem – mam czasami dość wszędzie tych samych gąb.

O fabule i książce przeczytacie tu 🙂

Normal People

vanityfair.com

 

UPDATE: jest trailer 🙂

4. Kobieta w oknie, 15 maja

Zarys fabuły: Cierpiąca na agorafobię Anna nie wychodzi z domu i rzadko kiedy kogokolwiek wpuszcza do środka. Jedną z tych nielicznych osób, które weszły do mieszkania Anny, była jej sąsiadka. Potem Anna widzi przez okno zbrodnię, której ofiarą pada kobieta. Myślicie, że ktoś uwierzy kobiecie z zaburzeniami?

Amy Adams w głównej roli.

 

5. Małe ogniska, 18 marca

W marcu świat obejrzy pierwszy odcinek serialu na podstawie Małych ognisk Celeste Ng. Za produkcję odpowiedzialne jest Hulu, a w obsadzie jest m. in. Reese Witherspoon. Serial ma mieć 8 odcinków.

Zarys fabuły: Przedmieścia Cleveland, Shaker Heights. Miejsce stworzone zgodnie z precyzyjnym planem i celem: porządek, dostatek i sukces. Rodzina Richardsonów uosabia idealną rodzinę z Shaker Heights. Z kolei lokatorki ich drugiego domu – nowo przybyłe Mia i jej córka Pearl – są ich zaprzeczeniem. Samotna matka-artystka imająca się dorywczych prac, żeby zapewnić córce byt, wciąż się przeprowadzając. Pearl zaprzyjaźnia się z Moodym, synem Richardsonów. Wkrótce różnice między rodzinami wychodzą na światło dzienne.

 

 

6. Tajemniczy ogród, 15 kwietnia

Uwielbiam starą ekranizację, jej mroczny klimat. W nowej zachwycać pewnie będzie przede wszystkim Colin Firth i …efekty CGI. Sceptycznie podchodzę do tej produkcji.

 

To tak w wielkim skrócie. Poza powyższymi będą też Dziewięcioro nieznajomych, Diuna, Enola Holmes, oczywiście Małe kobietki i kilka innych tytułów, które mogą się okazać godne uwagi. Co będziecie oglądać?

Może również spodoba Ci się:

2 komentarze

  • Odpowiedz Meg 28 maja 2020 at 13:16

    Fajnie ze zrobiłaś takie zestawienie. Ja czekam na film Słowik Kristin Hannah ale to w przyszlym roku..

  • Odpowiedz Ekranizacje książek w 2021 roku - Książką po grzbiecie 12 grudnia 2020 at 17:27

    […] początek mała aktualizacja zeszłorocznego wpisu o zapowiadanych ekranizacjach – przez pandemię wiele produkcji się opóźniło. W 2020 roku miały mieć premierę […]

  • Zostaw komentarz