Letnie czytanie

„Masz wiadomość”, A. Przybyłek – letnie czytanie 1

28 czerwca 2020
Hamak_letnie_czytanie_masz wiadomość

Background photo: freestocks.org

Startujemy z nowym cyklem wpisów – Letnie czytanie! Znajdziecie tu rekomendacje lekkich, często zabawnych pozycji, głównie z literatury obyczajowej – coś w rodzaju tak zwanych beach reads 🙂 W odcinku pierwszym „Masz wiadomość” Agaty Przybyłek.

Fabuła i bohaterka:

O pracującej studentce, Julii, którą poznajemy tuż po rozstaniu z długoletnim narzeczonym. Miał być ślub, a jest klops. Julia jest załamana.

Masz wiadomość Agata Przybyłek okładka na tle niebieskich drzwiUlgę przynoszą jej spotkania z najlepszą kumpelą, Alicją, i praca, którą bardzo lubi. Alicja namawia Julię, żeby założyła profil na portalu randkowym. Julia na początku uważa, że to niedorzeczne, ale ma już dość bycia łkającą, porzuconą panną młodą, i postanawia pójść za radą przyjaciółki.

No i stało się – Julia trafia na Adama, Adam na Julię, zaczynają do siebie pisać, a potem dzwonić. Spotykają się, choć ona mieszka w Gdańsku, a on w Szczecinie. Obydwoje mają za sobą rozczarowania miłosne. On wykorzystany przez swoją byłą, dla której rzucił wszystko i wyjechał zarabiać. Ona zdradzana przez swojego byłego. Nić porozumienia w mgnieniu oka przemienia się w coś więcej. Ale co dalej? Skoro dzieli ich tyle kilometrów?

„Jeżeli ludzie są sobie pisani, to cały wszechświat będzie sprzyjał temu, żeby mogli być razem.”

Ta książka jest dla…

Masz wiadomość to lektura z gatunku łatwych, ale nie jest to „komedia romantyczna”. Jest to dość poważna książka, idealna dla każdego, kto szuka czegoś, co będzie się czytało szybko, ale jednocześnie nie będzie głupiutkie.

Ciekawostka: elementy powieści są oparte na życiu Agaty Przybyłek!

I patrzcie, jest pokaźny fragment audiobooka do odsłuchania za darmo na YouTubie! 🙂 Czyta Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Więcej propozycji na wakacyjną lekturę znajdziesz tu.

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz