Rekomendacje Young Adult i dziecięca

„Zapach domów innych ludzi”, Bonnie-Sue Hitchcock

29 października 2018
"Zapach innych ludzi", Bonnie-Sue Hitchcock

http://wydawnictwo-jaguar.pl

Zapach domów innych ludzi to powieść o przeplatających się losach kilku osób. Bohaterami są Ruth, Alyce, Hank i Dora. Każde z nich jest bardzo inne i boryka się z bardzo innymi problemami. Ruth, wychowywana przez surową babcię, zostaje odesłana z jej domu bez pożegnania. Alyce marzy o stypendium baletowym, jednak rezygnuje ze swojego marzenia, przekonana, że jak co roku, ojciec oczekuje od niej pomocy na rybackim kutrze. Hank ucieka od toksycznego ojczyma, zabierając ze sobą młodszych braci i traci jednego z nich. Dora zostaje przygarnięta przez rodzinę swojej przyjaciółki, kiedy jej rodzice zachowują się niebezpiecznie i nieodpowiedzialnie, w ogóle o niej nie myśląc.

Odrzucenie, niezrozumienie, śmierć i nadzieja przeplatają się w tej historii podobnie jak losy bohaterów. Surowy klimat Alaski z XX wieku jest groźnym i pięknym tłem dla równie groźnych i pięknych wydarzeń. Czy relacje mieszkańców Fairbanks pozostaną tak samo chłodne jak alaskańskie dni?

3 słowa kluczowe: Alaska, wstążka, przeznaczenie

3 cechy książki: zimowa, klimatyczna, poważna

Cytat do zapamiętania: „Pamiętacie jeszcze przestrogę mojej matki? Poczekaj, zobaczysz. Może twój świat też się kiedyś rozpadnie. Cóż, okazuje się, że świat może się rozpaść nie jeden raz.”

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz