Zapowiedzi

Co nowego – premiery lipca 2019

2 lipca 2019

Zajrzyjcie po comiesięczną dawkę subiektywnie najciekawszych nowości wydawniczych.

W ferworze nowej pracy znalazłam chwilę, żeby przejrzeć zapowiedzi premier. W lipcu pojawi się kilka ciekawych książkowych nowości – znajdziecie je poniżej.

1. Bez parabenów. Jak bronić się przed kosmetycznymi oszustwami i mądrze dbać o urodę, Beatrice Mautino, 3 lipca

wydawnictwoliterackie.pl

Wydawnictwo Literackie wydając Bez parabenów daje nam możliwość odkrycia sekretów kosmetyków. Autorka Beatrice Mautino jest nie byle kim, bo biotechnologiem i doktorem nauk neurologicznych, jest więc pewnym źródłem informacji. W dobie nadmiaru wszystkiego, wybór kosmetyków jest dla mnie szczególnie trudny – ogrom typów produktów, marek, składników jest przytłaczający – zwykle więc się poddaję i biorę najprostsze i często najtańsze kosmetyki. Krem na cellulit, krem na za suche, krem na za tłuste… ja poproszę krem na poskręcane zwoje. Mautino, według zapowiedzi wydawnictwa, rozprawia się z wieloma mitami dotyczącymi kosmetyków (np. na temat testowania na zwierzętach), podpowiada jakie sztuczki marketingowe stosują firmy, aby nabrać nas na „naturalność” i jakie naprawdę są różnice między różnymi rodzajami tego samego kosmetyku.

2. Madame Zero, Sarah Hall, 17 lipca

wydawnictwopauza.pl

Zbiór opowiadań o różnorodnych fabułach. Znajdziecie tam dystopijne wizje, opowieści o dzikości, animalistycznej naturze człowieka. Tematyka opowiadań oscyluje też wokół macierzyństwa i seksualności. Przykładowo, w jednym z opowiadań czytamy o przyszłości, w której obowiązuje całkowity zakaz aborcji, przedkładającej życie zarodka nad życie matki.

3. Słownik miejsc wyobrażonych, Alberto Manguel, Gianni Guadalupi, lipiec

piw.pl

Nietypowa pozycja, jest to bowiem wydanie encyklopedyczne. Swoisty przewodnik po literackich krainach wyobraźni, w którym znajdziemy opisy miejsc takich jak Śródziemie, świat Harry’ego Pottera, Hades, czy Valhalla. Opisy w kompendium dotyczą światów i ich mieszkańców, zawierają również mapy i inne pomoce wizualne. Przyda się na pewno aspirującym pisarzom fantasy, literaturoznawcom, czy po prostu fascynatom literatury jako źródło ciekawostek.

4. Historie fandomowe, Tomasz Pindel, 10 lipca

czarne.com.pl

Zjawisko fandomów szerzy się w błyskawicznym tempie – wystarczy chociażby wziąć pod uwagę popularność wszelkiego rodzaju konwentów, takich jak Comic-Con czy Pyrkon. Co to jest fandom? Społeczność pasjonatów, w tym wypadku fantastyki, którzy nie ograniczają się zwykle do czytania/oglądania i podziwiania, a często sami kreują – czy to fanfiki, czy cosplay, spotykają się, tworzą kolektyw. Tomasz Pindel pisze o rodzimym fandomie fantastycznym. P.S. Co sądzicie o kolejnej okładce projektu Dark Crayon?

 

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz