Zapowiedzi

Co nowego – premiery maja 2020

3 maja 2020
MAJ 2020 PREMIERY

Background image: freestocks.org

Wiele premier zostało odwołanych lub przesuniętych ze względu na pandemię, dlatego lista nowości na maj jest skromna. Plus, umówmy się, nie każdy może się teraz skupić na czytaniu. Ale dla tych, którzy mogą, coś się znajdzie poniżej 🙂

1. Osobisty przewodnik po Pradze, Mariusz Szczygieł, 26 maja

Laureat nagrody Nike za 2019 rok wraca z ulubioną Pragą, proponując nam przewodnik nieoczywisty, jak sam mówi, „bez mostu Karola i bez Hradczan”. Czyli możemy spodziewać się miejsc, których nie znajdziemy w żadnym innym przewodniku, ich historii, połączonych z rozmowami z lokalsami.

2. Ogród kobiet, Carla Montero (tł. Wojciech Charchalis), AKTUALIZACJA: premiera przeniesiona na 16 czerwca

Hiszpańska autorka znana m. in. ze Szmaragdowej tablicy w zeszłym roku wydała nową książkę, którą już 19 maja przeczytamy po polsku.

Śledzimy losy Gianny, architektki z Barcelony, która wśród rzeczy swojej zmarłej babci znajduje pamiętnik i… klucz do młyna we Włoszech. I właśnie tam się udaje, idąc śladem historii swojej rodziny. Przenosimy się też około sto lat wcześniej, właśnie do Włoch, do czasów Anice – zielarki i miejscowej „czarownicy”.

3. Moja siostra morduje seryjnie, Oyinkan Braithwaite (tł. ?), 20 maja

moja siostra morduje seryjnie okladka

wydawnictwoswiatksiazki.pl

Korede i Ayoola są siostrami i niewątpliwie Korede kocha Ayoolę. Gdyby było inaczej, nie pomagałaby jej zatrzeć śladów morderstwa. Trzy razy. Ayoola kolejny raz, rzekomo w samoobronie, zabija partnera. Ale co się stanie, kiedy Ayoola zaczyna umawiać się z mężczyzną, w którym Korede się kocha? Czy sekret siostry pozostanie bezpieczny? Korede będzie musiała dokonać niemożliwego wyboru – siostra albo miłość.

4. Bezgwiezdne morze, Erin Morgenstern (tł. ?), 20 maja EDIT – premiera przeniesiona na jesień

bezgwiezdne morze erin morgenstern okładka

wydawnictwoswiatksiazki.pl

Co byście zrobili, gdybyście znaleźli opisaną w książce historię, która przydarzyła się Wam naprawdę? I to w dodatku w książce, która została napisana, zanim się urodziliście! Właśnie to przytrafia się Zachary’emu w Bezgwiezdnym Morzu. Książki są w tej historii arcyważne – podziemia pełne woluminów kuszą magią opowieści i wodzą bohatera, dając nadzieję na inne życie.

5. Dom ziemi i krwi. Księżycowe miasto, Sarah J. Maas (tł. Marcin Mortka), 20 maja

Księżycowe miasto Sarah J Maas okładka

www.gwfoksal.pl

Sarah J. Maas, uwielbiana autorka serii Szklany tron, rusza z nowym cyklem fantasy – Dom ziemi i krwi. W części pierwszej bohaterka Bryce Quinlan traci przyjaciół – morduje ich demon, zostawiając ją samą, w rozpaczy, ale i zdeterminowaną, aby dokonać zemsty. Żeby to zrobić, ryzykuje, proponując współpracę zawodowemu mordercy, upadłemu aniołowi. Ach, i sama jest pół-człowiekiem, pół-Fae. Myślę, że fanom Maas nie zabraknie tu niczego, z czego autorka słynie – mamy romans, mamy wartką akcję i dramatyczne wydarzenia, oraz miłość w cieniu tego wszystkiego.

 

To tyle. Życzę wiosennego deszczyku i ciepłych stópek w kocyku 😉

Może również spodoba Ci się:

1 komentarz

  • Odpowiedz "Szklany tron", Sarah J. Maas - skąd taka popularność? - Książką po grzbiecie 11 maja 2020 at 13:38

    […] przeczytać nową książkę Maas – Dom ziemi i krwi (więcej o tej powieści przeczytacie tutaj). Po drugie – platforma Hulu podobno stworzy serial na podstawie cyklu Szklany […]

  • Zostaw komentarz