Zapowiedzi

Co nowego – premiery października 2020

2 października 2020

Październikowa lista nowości jest jakaś taka azjatycka (chociaż w większości polscy autorzy) i fantastyczna i… niezbyt długa 😉

1. Cud, miód, Malina, Aneta Jadowska, 31 października

Cud miód malina Aneta Jadowska okładka

wsqn.pl

Kto czytał opowiadania w Hardej hordzie czy Dyni i jemiole, ten zna Koźlaków. Koźlakowe kobiety to nie lada wiedźmy, ale w tym dosłownym, magicznym znaczeniu. Aneta Jadowska zaprasza czytelników do Zielonego Jaru na podglądanie perypetii mieszkańców i Koźlaczek. UWAGA – podobno można w Zielonym Jarze zamienić kogoś w kozę, więc proszę ostrożnie się zagłębiać w lekturę.

2. Republika smoka, Rebecca F. Kuang (tł. Grzegorz Komerski), 14 października

Republika smoka Rebecca Kuang okładka

fabrykaslow.com.pl

Niepokorna Rin powraca w tomie drugim! O Wojnie makowej, pierwszej części trylogii przeczytacie tu.

Rin zasmakowała już prawdziwej wojny. Widziała, jak jej przyjaciele umierają. Widziała, jak jej wrogowie mordują. Czuła niszczycielską i jednocześnie upajającą moc Feniksa w sobie. Kiedy przywódca kraju zdradza go, ludzie musza wziąć sprawy w swoje ręce. I właśnie to zamierza zrobić Rin. Czy Kitaj jej pomoże, wiedząc, czego się dopuściła, i czy uda jej się ujarzmić moc płomieni?

3. Moja znikająca połowa, Brit Bennett (tł. Jarek Westermark), 28 października

Moja znikająca połowa Brit Bennett okładka

wydawnictwoagora.pl

Historia dwóch sióstr Vignette, które jako szesnastolatki decydują się na ucieczkę z domu z południowego amerykańskiego miasteczka. Jedna z nich rzeczywiście ucieka – od swojej przeszłości, korzeni, nawet rasy, jako że odcień jej skóry „kwalifikuje” się do białego. Druga z nich ląduje w tym samym miasteczku. Jednak jest coś, od czego się nie ucieknie – przyszłość. Co się stanie, kiedy losy ich córek się przetną? Powieść zebrała wiele pochwał od czytelników (4.3/5 na Goodreads) i krytyków, a HBO już wykupiło prawa do realizacji serialu na jej podstawie.

4. Mrok nad Tokyoramą, Robert J. Szmidt, 28 października

Szmidt_Mrok-nad-Tokyorama_okładka

znak.com.pl

Tak sobie myślę, że rok 2077 w rzeczywistości niestety może wyglądać podobnie jak w powieści Roberta Szmidta. W świecie po katastrofach klimatycznych życie możliwe jest tylko dzięki zaawansowanym technologiom. Dostęp do nich, czy może do władzy nad nimi, mają najbogatsi – korporacje. Ale ale, bohaterem jest Rafał Tymura, kiedyś w siłach specjalnych, teraz ochroniarz grubej ryby. Szuka sprawiedliwości kiedy jego żona zostaje zamordowana przez kogoś na usługach lokalnego bogacza. Te poszukiwania zaprowadzą go na arenę morderczych zmagań post-apokaliptycznych gladiatorów.

5. Dunkel, Jakub Bielawski, już jest 🙂

dunkel-jakub-bielawski-okładka

vesper.pl

To premiera z września, której nie zawarłam w poprzednich zapowiedziach – wrzesień był obfity i odsiewałam 🙂 Warto zwrócić na tę powieść uwagę, bo zdaje się zupełnie… inna. Właściwie niewiele wiadomo o fabule – Dolny Śląsk w ’45 i poniemieckie, ale i nie „jużpolskie” ziemie. Niby nowy początek, ale nigdy nie zaczyna się tak naprawdę od zera. Historia zostawia piętno. Strach pod skórą. Podobno tak samo robi ta książka.

Comiesięczne zapowiedzi znajdziecie w zakładce… Zapowiedzi 😀

 

Koniec i bomba, kto nie czyta ten trąba.

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz