Zapowiedzi

Nowe po angielsku w 2020 roku – zapowiedzi

10 lutego 2020

songbirdsandsnakes.com

Garść newsów ze świata, m. in. o nowych książkach Margaret Atwood, Matta Haiga i prequelu do „Igrzysk śmierci”.

Postawiłam sobie za punkt honoru czytać w tym roku więcej „starych” książek i bardziej olewać nowości, żeby nie pędzić na oślep po premierach, czytając książki tylko dlatego, że zrobiono wokół nich szum. Są jednak takie nowości, wobec których nie sposób zostać obojętną. W tym tekście znajdziecie newsy o nowych wydawnictwach znanych autorów.

W bibliotece o północy

Matt Haig

ticketarena.co.uk

To by dopiero było fajne, co (chociaż może nie dla mnie, bo to by mogło znaczyć, że jestem w pracy o północy :D)?

„The Midnight Library” to tytuł nowej książki Matta Haiga, autora m. in. Ludzi, czy Dość dobrych powodów, aby pozostać przy życiu. Haig zapowiedział, że esencją fabuły będzie biblioteka pomiędzy życiem a śmiercią, w której bohaterka będzie mogła „przeżyć” swoje życie na wiele sposobów, jak gdyby potoczyło się inaczej. Książka prawdopodobnie zostanie wydana w oryginale we wrześniu.

P.S. Podobno powstaje serial na podstawie Dość dobrych powodów…, a twórcami są ludzie stojący za głośnym ostatnio serialem Fleabag.

Margaret Atwood

variety.com

Wilkołaki, kosmici i syreny u Atwood

Genialna kanadyjska autorka wyda w listopadzie zbiór wierszy zatytułowany Dearly. Zapowiedź książki opublikowana przez The Guardian głosi, że wiersze będą poruszały tematy takie jak nieobecność, starzenie się, przemiana umysłu i ciała. To wszystko ramię w ramię z nie-ludzkimi postaciami takimi jak wilkołaki, syreny i kosmici.

To pierwszy tom poezji Atwood od 2007 roku.

 

 

Arsene Wenger

radiogol.pl

Kanonierzy do boju

Legendarny trener Arsenalu Londyn, Arsene Wenger, spisał swoje doświadczenia z prowadzenia Kanonierów w latach 1996-2018 –

niebywałych 22 latach w jednym klubie! Przez jednych uwielbiany, przez innych wyzywany od wiecznego przegranego, na pewno jest jedną z najciekawszych postaci ostatnich 30 lat w świecie futbolu. Premiery książki w oryginale możemy się spodziewać w październiku. Książka będzie nosić górnolotny tytuł My Life in Red and White („Życie w czerwono-białych barwach”).

 

the ballad of songbirds and snakes okładka

barnesandnoble.com

Przed Igrzyskami śmierci

Suzanne Collins napisała prequel do popularnej dystopijnej (jest takie słowo???) serii, zatytułowany The Ballad of Songbirds and Snakes.

Książka będzie przedstawiała wydarzenia dziejące się wokół dziesiątych Igrzysk, 64 lata przed trylogią. Podobnie jak Igrzyska śmierci, prawdopodobnie zostanie zekranizowana.

Może również spodoba Ci się:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz